Dwurzędowe KEILER II

Kombajn KEILER II

ROPA Keiler II ciągany dwurzędowy kombajn do ziemniaków o pojemności zasobnika 8 ton. Jest on stworzony dla klientów oczekujących  zbioru najwyższej jakości (ziemniaki spożywcze). Maszyna zapewnia ostrożne i dokładne czyszczenie i znakomite oddzielanie chwastów. Przy pomocy własnego układu hydraulicznego Load-Sensing dopasowuje się w pełni hydraulicznie między innymi liczbę obrotów taśmy kolczastej. 

 

Parametry techniczne:

Długość: 11 800 mm Szerokość: 3 000 mm Wysokość: 3 995 mm
 
Zaczepianie:
Zaczep kulkowy o średnicy 80 mm (możliwość dostosowania do krajowych wymogów). Dyszel o długości 2 565 mm.
 
Podwozie stałe:
Kombajn do ziemniaków jest standardowo wyposażony w dwie duże opony 850/50 R 30,5. Celem uzyskania większej stabilności kombajnu wyposażono go w oś teleskopową. Dzięki temu, zewnętrzny ślad pozostawiony przez maszynę przy transporcie lub przeorywaniu pola nie przekracza 3 000 mm. Podczas kopania oś może zostać rozsuniętana 3 500 mm

 

Napęd:
Napęd jest w stu procentach hydrauliczny. Dzięki temu praca wszystkich taśm sitowych może być regulowana bezstopniowo, nie zależnie od liczby obrotów wału przekaźnika mocy. 

 

Zbieranie:
Jednostka podbierająca wyposażona jest w funkcję szybkiej wymiany. Rozstaw rzędów wynosi od 750 mm do 900 mm. Cztery kroje talerzowe są dopasowywane bezstopniowo do danego rozstawu z czego zewnętrzny napędzany jest hydraulicznie. Podbieranie kopców ziemniaków następuje przy pomocy dwóch odpowiednio wyposażonych bębnów. Dwie rolki wciągające łęcinę zapewniają bezproblemowe jej odprowadzanie. 

 

Czyszczenie:
Taśma sitowa 1 ma 1 600 mm szerokości.
Taśma sitowa 2 ma 1 488 mm szerokości.
 
Oddzielenie łęciny odbywa się za pomocą szerokiej na 1 600 mm taśmy łęciny i gumowych łapek zamontowanych w 5 rzędach jeden za drugim. 
Sekcja oddzielająca numer 1 z gumową taśmą o szerokości 1 450 mm i z potrójnymi wałkami odprowadzającymi. Sekcja oddzielająca numer 2 z gumową taśmą o szerokości 1 160 mm i z podwójnymi wałkami odprowadzającymi. Sekcja oddzielająca numer 3 z gumową taśmą o szerokości 800 mm i z podwójnymi wałkami odprowadzającym.
Sekcja oddzielająca numer 4 z gumową taśmą o szerokości 1 160 mm i z grzebieniem z czterema rzędami palców.
Prędkość, wysokość i nachylenie reguluje się bezstopniowo z kabiny ciągnika.

 

Komfort:

Stół sortownika o szerokości 1 100 mm i długości 1 900 mm oferuje wystarczająco dużo miejsca dla 4 osób. Niezatykające się, obszerne segmenty wyrzutnika zanieczyszczeń gwarantują ciągłość pracy. Regulacja wysokości podestów umożliwia ich indywidualne dopracowanie do wysokości pracownika.

 

Zbiornik:
Zbiornik z podłogą taśmową ma pojemność około 8 t. Szerokość zbiornika to 2.195 mm, a wysokość przeładunku to 4 250 mm. Napęd jest regulowany bezstopniowo. Wypełnienie zbiornika odbywa się automatycznie. Zasobnony jest w kaskadę, która delikatnie traktuje ziemniaki podczas przeładunku na przyczepę lub skrzyniopalety. 

 

Obsługa kombajnu:
Terminal ROPA z powierzchnią dotykową. Sterowanie za pomocą ISO-Bus. Obsługa kombajnu odbywa się przy pomocy konsoli obsługującej przy stole sortownika. Konsola ta zawiera urządzenie ostrzegające jak również oddzielne pokrętło regulujące predkość taśmy sortownika.

 

 

Wyposażenie dodatkowe:
System kontroli kamerami z kolorowym terminalem i kamerami, centralne smarowanie, reflektory LED , interkom dal leprzej komunikacji między personelem obsługującym, ROPA ISO-Bus Terminal CCI 200

 

 

Jeśli chcecie państwo uzyskać więcej informacji, otrzymać poradę dostosowaną indywidualnie do państwa potrzeb lub zobaczyć maszynę podczas pracy, prosimy o skierowanie zapytania do naszych przedstwicieli handlowych.

   

 
 
 

KMK AGRO kombajny ziemniaczane, maszyny do uprawy i zbioru ziemniaków


Strona główna | O firmie | Oferta | Kontakt | Dojazd

 

Zapraszamy na partnerskie strony:

projektowanie stron www iPolska.com.pl